08052C102MAT2A ImageView larger image
Image may be representation.
See specs for product details.
08052C102MAT2A
In Stock 3669 pcs Reference Price(In US Dollars)
Manufacturer Part Number:
08052C102MAT2A
Manufacturer / Brand
KYOCERA AVX
Part of Description:
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805
Datasheets:
08052C102MAT2A.pdf
Lead Free Status / RoHS Status:
ROHS3 Compliant
Stock Condition:
New original, 3669 pcs Stock Available.
Ship From:
Hong Kong
Shipment Way:
DHL/Fedex/TNT/UPS
Inquiry Online
Part Number
Manufacturer
Require Quantity
Company Name
Contact Name
E-mail
Phone
Message
Please enter Verify Code and click "Submit"
Part Number 08052C102MAT2A
Manufacturer / Brand KYOCERA AVX
Stock Quantity 3669 pcs Stock
Category Capacitors > Ceramic Capacitors
Description CAP CER 1000PF 200V X7R 0805
Lead Free Status / RoHS Status: ROHS3 Compliant
Voltage - Rated 200V
Tolerance ±20%
Thickness (Max) 0.037' (0.94mm)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.079' L x 0.049' W (2.01mm x 1.25mm)
Series -
Ratings -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Lead Style -
Lead Spacing -
Height - Seated (Max) -
Features -
Failure Rate -
Capacitance 1000 pF